Idea

Idea

"When everyone else zigs, it's time to zag" – tak pisał Luke Sullivan w swojej książce o reklamie "Hey, Whipple, Squeeze This". Jak rozumieć te słowa? Ja rozumiem je tak: "kiedy twoi konkurenci na rynku działają w przyjęty, przewidywalny sposób, spróbuj poszukać swoich szans i zadziałaj inaczej, wyróżnij się. To droga do sukcesu. Coś, co pozornie wydaje się trudniejsze i ryzykowne, może przynieść o wiele więcej korzyści. Pójście na skróty, czy wybranie bezpiecznej drogi, którą podąża większość ludzi, zwykle nie daje zamierzonych efektów".

Opisana idea stała się inspiracją do powstania agencji marketingowej zigZAG. Jej odbicie łatwo można odnaleźć już w nazwie czy firmowym logotypie. Realizujemy ją w naszych projektach. Celem firmy jest bowiem współtworzenie unikalnych i wyrazistych marek, na które rynek zwróci uwagę, a ludzie zapamiętają. Jeśli zatem nie chcesz zniknąć w tłumie, a wręcz przeciwnie, chcesz stworzyć silną i autentyczną markę – zapraszam do współpracy.

Bartosz Konstanty

 

 

 

 

  

 

 

 

Poniżej kilka wybranych przykładów, wziętych z różnych obszarów życia, na skuteczność działania strategii zigZAG. Odnaleźć w nich można wartości firmy, takie jak: oryginalna i skuteczna strategia, kreatywność, wyróżnialność, odwaga, mądrość, skalkulowane ryzyko, inicjatywa, konsekwencja, dążenie do celu. 

 

CASE "reklama":

W 2008 roku podczas finału rozgrywek Super Bowl, w przerwie reklamowej, uznawanej za najlepszą w amerykańskiej telewizji, Pepsi wyemitowało reklamę bez fonii. Bohaterami spotu byli ludzie głuchoniemi. Firma słusznie założyła, że każdy marketer będzie  chciał "zakrzyczeć" konkurencję słowem i muzyką. Idea ZAG zagwarantowała sukces. Filmik reklamowy trafił na usta kilkudziesięciu milionów Amerykanów i przyniósł Pepsi wymierne korzyści finansowe. Spot do obejrzenia tutaj:

 


CASE "biznes":

Wyobraź sobie sytuację bessy na giełdzie. Co robi zig? Wyprzedaje akcje. Boi się, nie ma wiedzy i doświadczenia, kieruje się "psychologią tłumu". Co robi ZAG? Tanio kupuje przecenione akcje, by za jakiś czas drogo sprzedać. Podejmuje skalkulowane ryzyko bo wie, że w dłuższej perspektywie to się opłaci.

 

CASE "życie":

Zdarzyło Ci się "ćwiczyć" przed telewizorem, leżąc na kanapie i podjadając chipsy? Jeśli ten obrazek, to twój codzienny styl życia, to jesteś po stronie zig. ZAG włożyłby buty i poszedł biegać, niezależnie od pogody. zig załamuje ręce z powodu nieszczęścia, szuka wymówek. ZAG działa, poszukuje rozwiązań i pozytywów. Jeżeli inspiruje Cię poniższy film, wybierz nas i naszą filozofię!